Przedszkole nr 47 Mali Artyści w Warszawie

Z życia przedszkola

MARZEC 2019

01.03-29.03 – Konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców grupy I „Pszczoła; ul”  nawiązujący do realizowanego projektu  „Pszczoła” . – technika prac dowolna.

01.03.godz.9.30 – 11.30 – warsztat edukacyjny Labo Odkrywcy dla dzieci grup : III, IV, V, VI.

01.03. godz. 9.30- Spotkanie edukacyjne dla dzieci z grup I i II z weterynarzem i jego  zwierzątkami „Mrówki”

04.03.godz.16.30 - dzień otwarty w grupie I

05.03. godz. 09.00-12.00 - warsztaty „Spotkania  ze sztuką”

05.03.godz.16.00 – Spotkanie  dla dzieci i rodziców grupy VI z cyklu „Bawimy się w teatr”

05.03.godz. 10.30 – lekcja biblioteczna lekcja dla dzieci z grupy IV w Bibliotece przy ul. Chłodnej

06.03.godz.9.00 - „Brzydkie kaczątko” – Teatrzyk

07.03.godz.13.00 – lekcja biblioteczna „Jak powstaje książka” dla dzieci z grupy VI

12.03. godz. 09.00-12.00 - warsztaty „Spotkania  ze sztuką”

12.03.godz.16.00 – dzień otwarty w grupie V

12.03.godz.17.00 – dzień otwarty w grupie IV

12.03.godz.16.30 - Zajęcie dla dzieci i rodziców grupy III z cyklu „Mamo, tato pobaw się

12.03godz.15.30 - dzień otwarty w grupie III

13.03.godz.9.00 – teatrzyk „Śnieżna zima Mariuszka”

13.03.godz.12.30 – lekcja biblioteczna dla dzieci z grupy V „Czas”. Wyjście z przedszkola godz.12.20.

15.03.godz.9.30 – wyjście dzieci z grupy II do sklepu warzywniczego w ramach projektu „Marchewka”

15.03.godz. 12.30 – lekcja biblioteczna lekcja dla dzieci z grupy IV w Bibliotece przy ul. Chłodnej

19.03. godz. 09.00-12.00 - warsztaty „Spotkania  ze sztuką”

19.03.godz.16.00 - dzień otwarty w grupie II

19.03.godz. 15.30 -16.30 – Dzień otwarty pedagoga

20.03.godz.9.30 - wyjście dzieci z grupy V i VI do Kina Muranów na seans pt. „Wielka wyprawa Molly” w ramach Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Wyjście z przedszkola godz. 8.50.

20.03.godz.14.30-16.00 – spotkanie z nowymi książeczkami

21.03.godz.10.00 –Wyjście dzieci z grupy  do III do Biblioteki Komiksowo przy ul. Solidarności – udział w lekcji bibliotecznej „Dinozaury”

21.03.godz.16.45 – Zakończenie projektu „Człowiek” w grupie IV

22.03.godz.10.00- Gra terenowa „Szukamy jaj dinozaurów” – grupa III

22.03.godz.9.30 – Warsztaty edukacyjne z pszczelarzem – wykonywanie świec woskowych –  grupa I

26.03. godz. 09.00-12.00 - warsztaty „Spotkania  ze sztuką”

26.03.godz.16.00 – dzień otwarty w grupie VI

29.03- Zajęcia z cyklu „Jest taki dzień” – wybieranie aktywności – grupy I, II, III, IV, V, VI

 Termin do uzgodnienia – Wyjście do zegarmistrza w ramach projektu „Zegar” – dzieci z gr.V

Termin do uzgodnienia – Wyjście dzieci z grupy VI do księgarni

Termin do uzgodnienia – Spacer w poszukiwaniu oznak wiosny – dzieci z grupy IV

Termin do uzgodnienia – Wycieczka do Muzeum Geologicznego na lekcję muzealną „Szukamy skamielin” – dzieci z grupy III

 

LUTY  2019

01.02.- 28.02.- konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców grupy I

01.02- Zajęcia z cyklu „Jest taki dzień” – wybieranie aktywności – grupy III, IV, V, VI

04.02.godz.16.30 – Dzień otwarty w grupie I

05.02.godz.16.00 – dzień otwarty w grupie V

05.02.godz. 15.30 -16.30 – Dzień otwarty pedagoga

05.02.godz.16.30-17.30– Zajęcie dla dzieci i rodziców grupy III z cyklu „Mamo, tato pobaw się ze mną”

06.02.godz.9.30 – 11.30 – warsztat edukacyjny Labo Odkrywcy dla dzieci grup : III, IV, V, VI.

07.02.godz.10.00 –Wyjście dzieci z grupy  do III do Biblioteki Komiksowo przy al. Solidarności – udział w lekcji bibliotecznej „Dinozaury”

07.02.godz.16.30 – dzień otwarty w grupie IV

07.02.godz.16.00 – Spotkanie dla dzieci i rodziców grupy VI z cyklu „Bawimy się w teatr”

12.02. godz. 09.00-12.00 - warsztaty „Spotkania  ze sztuką”

12.02- godz. Do ustalenia – Wyjście dzieci z grupy IV do kina

12.02godz.15.30 - dzień otwarty w grupie III

13.02.godz.12.30 – lekcja biblioteczna dla dzieci z grupy V „Zwierzęta polarne”

15.02.godz. 12.30 – lekcja biblioteczna lekcja dla dzieci z grupy IV w Bibliotece przy ul. Chłodnej

15.02. godz. 9.30- Spotkanie edukacyjne dla dzieci z grup I i II z weterynarzem i jego zwierzątkami „Fretka”

18.02.godz.9.30 – 12.00 – Wielki Bal Karnawałowy”

19.02. godz. 09.00-12.00 - warsztaty „Spotkania  ze sztuką”

19.02.godz.9.00-11.00 – Spotkanie z nowymi książeczkami

19.02.godz.9.30 – Zajęcie otwarte dla rodziców grupy V – Metoda Dobrego Startu

20.02.godz.9.00 - „Śnieżna zima Mariuszka” – Teatrzyk

21.02.godz.10.30-11.30 – Konkurs układania puzzli na czas – w grupie IV

22.02. godz.10.00 – Spacer ulicą Grzybowską, Żelazną, Ogrodową – grupa IV

22.02- Zajęcia z cyklu „Jest taki dzień” – wybieranie aktywności – grupy I, II, III, IV, V, VI

26.02. godz. 09.00-12.00 - warsztaty „Spotkania  ze sztuką”

26.02.godz.16.15 – dzień otwarty w grupie II połączony z wystawą prac plastycznych.

27.02.godz.9.30 - wyjście dzieci z grupy V i VI do Kina Muranów na seans pt. „Jill i Joy” w ramach Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Wyjście z przedszkola godz. 8.50.

29.02.godz.16.15 – dzień otwarty w grupie VI

Termin do uzgodnienia - Wyjście dzieci z grupy VI na spacer ulicami w pobliżu przedszkola „Szukamy karmników, dokarmiamy ptaki”

Termin do uzgodnienia – wyjście na sanki – dzieci z grupy III – termin uzależniony od pogody

 

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

STYCZEŃ  2019

02.01 – 25.01 – Konkurs dla dzieci i rodziców grupy IV „Postać człowieka” – praca przestrzenna

03.01.godz.16.30 – Dzień otwarty w grupie I

04.01.godz.10.30 – „Spacer po Woli” – grupa IV

08.01. godz. 09.00-12.00 - warsztaty „Spotkania  ze sztuką”

08.01. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Świąteczna choinka” w grupie I

08.01.godz.15.30 – dzień otwarty w grupie III

08.01.godz. 10.00 -16.30 – Dzień otwarty pedagoga

09.01.godz.11.00 - „Przygody Koziołka Niematołka” - Teatrzyk

15.01.godz.9.30 - wyjście dzieci z grupy V i VI do Kina Muranów na seans pt. „Pettson i Findus. Najlepsza gwiazdka” w ramach Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.                                                     
                               Wyjście z przedszkola godz. 8.50.

15.01.godz.16.00 – Zajęcie dla dzieci i rodziców grupy III z cyklu „Mamo, tato pobaw się ze mną”

15.01.godz.16.00 – dzień otwarty w grupie V

15.01. godz. 09.00-12.00 - warsztaty „Spotkania  ze sztuką”

18.01.godz.16.15 – dzień otwarty w grupie VI

22.01. godz. 09.00-12.00 - warsztaty „Spotkania  ze sztuką”

22.01.2019. godz.13.30 - Dzień Babci i Dziadka w grupie V

Godz.14.15 - Dzień Babci i Dziadka w grupie VI

Godz.15.00- Dzień Babci i Dziadka w grupie I

Godz.15.30 - Dzień Babci i Dziadka w grupie II

Godz.16.00 - Dzień Babci i Dziadka w grupie III

Godz.16.30 - Dzień Babci i Dziadka w grupie IV

23.01.godz.16.00 – Zakończenie projektu „Liść” – przedstawienie „Jesienne liście”; prezentacja multimedialne – obecność rodziców obowiązkowa     

23.01.godz.16.00 – Wystawa prac dzieci skontruowanych w „kąciku sprawnych rąk - zrób to sam” – grupa IV

23.01.godz.17.00 – przedstawienie dla rodziców „Zimowy czas” – czarny teatr – grupa IV

25.01.godz.13.00 - lekcja biblioteczna dla dzieci z grupy VI „Prezent dla babci i dziadka”

29.01.godz.16.15 – dzień otwarty w grupie II

29.01.godz.16.15 – Zakończenie projektu w grupie VI

Termin do uzgodnienia - Wyjście dzieci z grupy III do Biblioteki Komiksowo przy ul. Solidarności – udział w lekcji bibliotecznej zgodnie z realizowanym projektem badawczym

Termin do uzgodnienia- Wycieczka do Straży Pożarnej – grupa III

 

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

GRUDZIEŃ  2018

Od 26.11 do 19 grudnia zbiórka artykułów higienicznych i słodyczy na rzecz dzieci z Domu Dziecka przy ul. Nowogrodzkiej – grupa IV

01.12 - 31.12 – Zbiórka karmy dla zwierząt ze Schroniska ( psy, koty)- do grupy I

01.12 – 14.12 – Konkurs dla dzieci i rodziców grupy IV  „Choinka” – praca techniczno-plastyczna

03.12.godz.16.30 – Dzień otwarty w grupie I

03.12 – 31.12 – Konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców grupy I „Świąteczna choinka”

04.12. godz. 09.00-12.00 - warsztaty „Spotkania  ze sztuką”

04.12.godz.15.30 – dzień otwarty w grupie III

04.12.godz. 15.30 -16.30 – Dzień otwarty pedagoga

05.12.godz.9.00 - „Królowa Śniegu”- Teatrzyk

05.12.godz.13.00 – lekcja biblioteczna „Święta Bożego Narodzenia” w Bibliotece przy ul. Chłodnej 11 – grupa V

05.12.godz.16.00 – Zajęcie dla dzieci i rodziców grupy V „Ozdoby choinkowe”. Chętnych rodziców prosimy o zgłaszanie się do wychowawcy

05.12.godz.16.30 – spotkanie dla dzieci i rodziców grupy VI z cyklu „Bawimy się w teatr” połączone z zakończeniem konkursu plastycznego „Wóz strażacki”

06.12.godz.16.30 – Zakończenie projektu „Grzyby” w grupie III połączone z prezentacją etiudy „O czym śnią grzyby”, „Grzybowego rapu” oraz wierszy i piosenek z grzybami w tytule. Finał konkursu plastycznego dla dzieci i rodziców na temat „Grzyby”. Wystawa prac plastycznych.

07.12.godz.10.30 -  Wycieczka do planetarium na pokaz „Tam gdzie żyły smoki”- grupa IV i V. Wyjście z przedszkola godz. 9.20.

07.12.godz.9.30 – 11.30 – warsztat edukacyjny Labo Odkrywcy dla dzieci grup : III, IV, V, VI.

07.12.godz.12.00-14.00 –„ Sportowe Mikołajki Przedszkolaka” w hali sportowej „Reduta” przy ul. Redutowej 37 –dzieci z grupy III i VI

07.12. godz. 9.30 - Spotkanie edukacyjne dla dzieci z grup I i II z weterynarzem i jego zwierzątkami „Pies”

10.12.godz.16.30 – Zajęcie otwarte dla dzieci i rodziców grupy I „Już niedługo Święta”

11.12. godz. 09.00-12.00 - warsztaty „Spotkania  ze sztuką”

11.12.godz.11.15 – „Jasełka”- występ dzieci z grupy V przed dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 220

11.12.godz.16.15 – Zajęcie dla dzieci i rodziców grupy II „Świąteczne ozdoby” połączone z dniem otwartym.

12.12.godz.16.00 – dzień otwarty w grupie V

13.12.godz.10.00 - Wyjście dzieci z grupy III do Biblioteki Komiksowo przy ul. Solidarności –  udział w lekcji bibliotecznej zgodnie z realizowanym projektem badawczym

13.12.godz.14.40 – „Mikołajki” dla dzieci z grupy V przeprowadzone przez Szkołę Języków Obcych „Profi –Lingua”

15.15 - „Mikołajki” dla dzieci z grupy VI przeprowadzone przez Szkołę Języków Obcych „Profi –Lingua”

13.12.godz.16.45 – Zajęcie otwarte dla dzieci i rodziców grupy IV „Ozdoby świąteczne”

14.12.godz.15.00 - lekcja biblioteczna dla dzieci z grupy VI „Straż Pożarna dawniej i dziś”

17.12. od godz. 9.30 -  spotkania z nowymi książeczkami

18.12. godz. 09.00-12.00 - warsztaty „Spotkania  ze sztuką”

18.12.w godz.10.00 – 11.00 - „Jasełka” w wykonaniu dzieci z grupy V dla wszystkich dzieci. Spotkanie z Mikołajem

16.00 – 16.30 - Jasełka” w wykonaniu dzieci z grupy V dla chętnych rodziców

16.30 – 17.30 - Spotkania wigilijne dla dzieci , rodziców i personelu w poszczególnych grupach

17.30 – 18.15 - Wspólne kolędowanie dla chętnych rodziców, dzieci i personelu

20.12.godz.9.30 - wyjście dzieci z grupy V i VI do Kina Muranów na seans pt. „Magiczne święta Kacpra i Emmy” w ramach Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Wyjście z przedszkola godz. 8.50.

 

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

LISTOPAD  2018

1.11. – 30.11. – konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców grupy III  na temat „Grzyby”

Od 22.10 – 5.10. Konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców grupy VI „Wóz strażacki”

05.11. od godz. 9.30 -  spotkania z nowymi książeczkami

05.11.godz.16.40 – Dzień otwarty w grupie I

06.11 – Zakończenie Konkursu plastycznego w grupie I

06.11.godz.16.15 – spotkanie dla dzieci i rodziców grupy VI z cyklu „Bawimy się w teatr”   

06.11.godz.15.30 – dzień otwarty w grupie III

06.11.godz. 15.30 -16.30 – Dzień otwarty pedagoga

07.11.godz.13.00 - lekcja biblioteczna dla dzieci z grupy V „ Kto Ty jesteś? Polak mały””

09.11.godz.9.30 – 11.30 – warsztat edukacyjny Labo Odkrywcy dla dzieci grup : III, IV, V, VI

09.11. godz. 9.30- Spotkanie edukacyjne dla dzieci z grup I i II z weterynarzem i jego 

zwierzątkami „Ślimaki afrykańskie i wodne”

13.11. godz. 09.00-12.00 - warsztaty „Spotkania  ze sztuką”

13.11.godz.16.45 – dzień otwarty w grupie IV

13.11.godz.16.00 – Zajęcie otwarte dla dzieci i rodziców grupy III „Mamo, tato pobaw się ze mną”

15.11. w godzinach przedpołudniowych – warsztat edukacyjny dla dzieci z grupy IV z anatomii człowieka „Ciało człowieka”

16.11.godz.9.30-14.00 – Wycieczka  dla dzieci z grup III, IV, V, VI do gospodarstwa „Cztery pory roku” w Powsinie na warsztat „Spiżarnia pełna przysmaków”

19.11.godz.9.30 - lekcja biblioteczna dla dzieci z grupy VI „Straż Pożarna”

19.11.godz.16.00 – dzień otwarty w grupie V

20.11. godz. 09.00-12.00 - warsztaty „Spotkania  ze sztuką”

21.11.10.15 – Wyjście dzieci z grupy V do Muzeum Narodowego na lekcję muzealną pt.„Pory roku” . Wyjazd z przedszkola o godz. 9.15

22.11.godz.9.30 - wyjście dzieci z grupy V i VI do Kina Muranów na seans pt. „Kim jestem” w ramach Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Wyjście z przedszkola godz. 8.50.

22.11.godz.17.00 – przedstawienie dla rodziców grupy IV „W kraju kwitnącej wiśni”

22.11.godz.10.00 - Wyjście dzieci z grupy III do Biblioteki Komiksowo przy ul. Solidarności – udział w lekcji bibliotecznej na temat „Grzyby”

23.11.godz.9.30 – 12.00 - Finał X Przeglądu Małych Form Teatralnych „Muzyką malowane”

23.11. – Udział dzieci z grupy III w Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Muzyką malowane” – prezentacja etiudy „Grzyby”

23.11 od godz.10.00 – Spotkanie z młodzieżą z Zespołu Szkół nr 7 w Warszawie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”

27.11. godz. 09.00-12.00 - warsztaty „Spotkania  ze sztuką”

27.11.godz. 16.15 - dzień otwarty w grupie VI

27.11. godz.16.15 - dzień otwarty w grupie II

27.11.godz.16.00 – Zjazd Absolwentów dawnej grupy V( Wychowawca Katarzyna Sokołowska)

28.11.godz.11.15 – Teatrzyk „Niezwykła podróż”

28.11.godz.16.00 – Wieczór Andrzejkowy w grupie V.

30.11.godz.16.00 – Wieczór Andrzejkowy” – zajęcie dla dzieci i rodziców grupy II

Termin do uzgodnienia – Wyjście dzieci z grupy V i VI do Szkoły Podstawowej

Termin do uzgodnienia – Spotkanie ze Strażakiem – dzieci z grupy I

 

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

PAŹDZIERNIK  2018

01.10.godz.16.00- 18.00 – Festyn Integracyjny w ogrodzie przedszkolnym

01.10-31.10 – Konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców grupy I „Kolory Jesieni”

03.10.godz.9.30 – Wycieczka do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 przy ul. Chłodnej 3   

– dzieci z grupy V i VI

03.10.godz.13.00 - lekcja biblioteczna dla dzieci z grupy V „ Cztery pory roku”

5.10.godz.9.30 – Wyjście do Szkoły Języków Obcych „Profi-Lingua”- grupa III

Godz.10.30 - Wyjście do Szkoły Języków Obcych „Profi-Lingua”- grupa IV

05.10.godz.9.30 – 11.30 – warsztat edukacyjny Labo Odkrywcy

dla dzieci grup : III, IV, V, VI

05.10. godz. 9.30- Spotkanie edukacyjne dla dzieci z grup I i II z weterynarzem i jego 

zwierzątkami „Żółwie”

08.10. od godz. 9.30 -  spotkania z nowymi książeczkami

08.10.godz.16.30 – Dzień otwarty w grupie I

08.10 – 12.10 – Konkurs plastyczny „Dary Jesieni” dla dzieci i rodziców grupy II.
                                        Rozstrzygnięcie konkursu 16.10

09.10. godz. 09.00-12.00 - warsztaty „Spotkania  ze sztuką”

09.10.godz.11.15 – Teatrzyk „Na jesiennym listku”

10.10. w godzinach przedpołudniowych – Spotkanie z Funkcjonariuszami Policji .

Pogadanka, pokaz sprzętu policyjnego.  Grupa IV

10.10. godz. 9.30-11.30 – Warsztaty w języku angielskim przeprowadzone przez lektorów 

Szkoły Języków Obcych „Profi-Lingua” dla dzieci z grupy V, VI

„Spacer po Parku  Saskim”

10.10.godz.16.00 – dzień otwarty w grupie V

15.10.godz.9.00 – lekcja biblioteczna dla dzieci z grupy VI „Kim są Strażacy i dlaczego ich praca jest dla nas taka ważna? ”

15.10.godz.9.00 –Wyjazd dzieci z grupy III do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rembertowie na wystawę „Grzyby”

16.10. godz. 09.00-12.00 - warsztaty „Spotkania  ze sztuką”

16.10.godz. 15.30 -16.30 – Dzień otwarty pedagoga

16.10.godz.16.30 -18.00 – dzień otwarty w grupie III

16.10.godz.16.20 – spotkanie z cyklu „Bawimy się w teatr” w  grupie VI

18.10.godz.16.00 – dzień otwarty w grupie IV

23.10. godz. 09.00-12.00 - warsztaty „Spotkania  ze sztuką”

23.10.godz. 15.00 - „Pasowanie na Przedszkolaka” – grupa II

15.30 - „Pasowanie na Przedszkolaka” – grupa I

23.10.godz.16.00 – Zajęcie otwarte dla dzieci i rodziców grupy III „Mamo, tato pobaw się
                                          ze mną”

24.10.godz.9.30 - wyjście dzieci z grupy V i VI do Kina Muranów na seans pt. „Hokus-pokus.                  

Albercie Albertsonie” w ramach Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.                      
                                                    Wyjście z przedszkola godz. 8.50.

30.10. godz.16.15 - dzień otwarty w grupie VI

30.10. godz.16.15 - dzień otwarty w grupie II

Termin do uzgodnienia – spacer do parku „W poszukiwaniu jesieni” – grupa IV

Termin do uzgodnienia – Wyjście dzieci z grupy III do Biblioteki Komiksowo przy ul. Solidarności – udział w lekcji bibliotecznej na temat „Grzyby”

Termin do uzgodnienia – Wycieczka do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich  - dzieci z gr. III. Udział w lekcji muzealnej „Co wiemy o grzybach?”

Termin do uzgodnienia – Wycieczka na Targowisko przy Hali Mirowskiej                    
                                                        „Szukamy grzybów” – dzieci z grupy III

Termin do uzgodnienia – Wycieczka do Parku Saskiego w ramach projektu „Liść”- gr.V

Termin do uzgodnienia - Wycieczka do Parku Saskiego „W poszukiwaniu jesieni” gr.VI

  

WRZESIEŃ  2018

4.09, godz.17:30 – zebranie ogółu rodziców z panią dyrektor przedszkola. Po zebraniu ogólnym odbędą się zebrania w poszczególnych grupach z nauczycielkami grup.

11.09, godz. 9:00-12:00 – warsztaty „Spotkania ze sztuką”

18.09, godz. 9:00-12:00 – warsztaty „Spotkania ze sztuką”

19.09, godz. 9:30-11:30 – warsztat edukacyjny „Labo Odkrywcy” dla dzieci grup: III, IV, V, VI

19.09, godz. 11:30 – teatrzyk „Jarzębina witamina”

21.09, godz. 9:30 – spotkanie edukacyjne dla dzieci z grup I i II z weterynarzem i jego zwierzątkami

21.09, godz.13:00 – lekcja biblioteczna dla dzieci z grupy VI „Jesień”

24.09, od godz. 9:30 – spotkania z nowymi książeczkami

25.09, godz. 9:00-12:00 – warsztaty „Spotkania ze sztuką

26.09, godz. 13:00 – lekcja biblioteczna dla dzieci z grupy V „Jesień”